2010 Beer and Sweat Results

 

 

place first_name last_name brewers club style  
1 Frank Barickman Porter Barickman SODZ Soda  
2 Julie Bensing   LAGERS Soda  
3 Leah Dienes Denise Szostak LAGERS Soda  
1 Ronald Mahan   BBL Standard American lager  
3 Ronald Mahan   BBL Premium American Lager  
2 Ken Ewing Joe Dolwig BBL German Pilsner (Pils)  
1 Ken Ewing Joe Dolwig BBL Oktoberfest/Marzen BOS 1st runner up
3 Michael Kling   BOCK Vienna Lager  
2 Frank Barickman   SODZ Dark American Lager  
1 Ronald Mahan   BBL Doppelbock  
2 Ken Ewing Joe Dolwig BBL Maibock/Helles Bock  
3 ARMAND HOULE   TRASH Doppelbock  
4 Phil McDermott   BBL Doppelbock  
1 Darren Goad     Kolsch BOS
1 ARMAND HOULE   TRASH American Wheat or Rye Beer  
2 Keith Kost   TRASH Kolsch  
2 Tim Thomas   LAGERS American Wheat or Rye Beer  
3 Frank Barickman   SODZ Blond Ale  
3 Gregg Wilson   BBL American Wheat or Rye Beer  
1 Dick Mahiques     California Common Beer  
2 Jeff Beagle   BOCK Dusseldorf Altbier  
3 Keith Kost   TRASH Dusseldorf Altbier  
4 John Carrico Nate Huneycutt   Northern German Altbier  
1 Eric Tepe   BBL Extra Special/Strong Bitter (English Pale Ale)  
2 Andy Hartzell Bill Bolger Schbozel Extra Special/Strong Bitter (English Pale Ale)  
3 Keith Kost   TRASH Special/Best/Premium Bitter  
2 Debbie Mahiques Dick Mahiques BBL Irish Red Ale  
3 Phil McDermott   BBL Irish Red Ale  
1 Keith Kost   TRASH American Brown Ale  
1 Jim Matt   MECA Brewers American Pale Ale  
2 curt kroger Erin Clark BBL American Amber Ale  
2 Bob Masters   CMI, BBL American Pale Ale  
3 Jennifer Crofoot   CMI American Pale Ale  
3 Jeff Fortney   DRAFT American Brown Ale  
1 Frank Barickman   SODZ Mild  
1 Frank Barickman   SODZ Robust Porter  
2 Patrick Woods Kurt Roberts   Robust Porter  
3 Ronald Mahan   BBL Robust Porter  
4 John Carrico Nate Huneycutt   Robust Porter  
1 Ken Ewing   BBL Russian Imperial Stout  
2 Ronald Mahan   BBL Russian Imperial Stout  
3 Ryan Carskadon Adam Rauckhorst   American Stout  
1 Ryan Carskadon Adam Rauckhorst   Imperial IPA  
1 Bob Stephenson Dick Mahiques BBL American IPA BOS 2nd runner up
2 Patrick Woods Kurt Roberts   American IPA  
3 Michael Carver   BBL American IPA  
3 Keith Kost   TRASH Imperial IPA  
4 Dick Mahiques Bob Stephenson BBL American IPA  
1 Ronald Mahan   BBL Roggenbier (German Rye Beer)  
2 Vic Gonzales   SODZ Weizen/Weissbier  
3 Ronald Mahan   BBL Weizen/Weissbier  
1 ARMAND HOULE   TRASH Witbier  
1 Keith Kost   TRASH Belgian Specialty Ale  
2 Eric King Clayton Cummings FBI Saison  
3 Steven Llewellyn   Bloomington Hop Jockeys Belgian Specialty Ale  
3 Tim Powell Mark Evans, Ryan Horan Ipso Facto Good Beer Club Witbier  
4 Jeff Fortney Garth Wilks DRAFT Saison  
2 Keith Kost   TRASH Flanders Brown Ale/Oud Bruin  
1 Keith Kost   TRASH Belgian Golden Strong Ale  
2 ARMAND HOULE   TRASH Belgian Blond Ale  
3 Chuck and terri Harp   LAGERS Belgian Dark Strong Ale  
4 Keith Kost   TRASH Belgian Dark Strong Ale  
2 Keith Kost   TRASH American Barleywine  
1 Don Tomino   TRASH Fruit Beer  
2 Kevin Spatz Brian Becker BBL Fruit Beer  
3 Debbie Mahiques Dick Mahiques BBL Fruit Beer  
4 ARMAND HOULE Don Tomino TRASH Fruit Beer  
1 Keith Kost   TRASH Spice, Herb, or Vegetable Beer  
2 Ronald Mahan   BBL Spice, Herb, or Vegetable Beer  
3 Jenny Thomas   LAGERS Spice, Herb, or Vegetable Beer  
4 Travis Gortemiller     Spice, Herb, or Vegetable Beer  
1 Keith Kost   TRASH Classic Rauchbier  
2 Keith Kost   TRASH Wood-Aged Beer  
3 Leah Dienes   LAGERS Other Smoked Beer  
4 LAGERS CLUB LAGERS LAGERS Wood-Aged Beer  
1 Ronald Mahan   BBL Specialty Beer  
2 Doug Lasanen BBL BBL Specialty Beer  
3 Don Tomino   TRASH Specialty Beer  
4 Andy Melchers   BBL Specialty Beer  
2 Ray Snyder   BBL mead  
1 Ray Spangler   BBL Other Specialty Cider/Perry  
             
             

 

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 845 other followers

%d bloggers like this: